Az aradi vértanúkra emlékeztünk

Tegnap délelőtt iskolánkban is megemlékeztünk az 1849. október 6-án hősi halált halt aradi vértanúkról, és az első felelős magyar kormány miniszterelnökéről, Batthyány Lajosról. Diákjaink Tünde néni és Betty néni vezetésével nagyon váltpzatos és szÍvhez szóló – verssel, énekkkel és tánccal fűszerezett – műsorral készültek erre a napra. Az alábbi galéria némi ízelítőt adhat az esemény hangulatából.Iskolánk névadójának alábbi verse álljon most itt megemlékezéskppen:

Ady Endre: Október 6.

Őszi napnak mosolygása,
Őszi rózsa hervadása,
Őszi szélnek bús keserve
Egy-egy könny a szentelt helyre,
Hol megváltott – hősi áron –
Becsületet, dicsőséget
Az aradi tizenhárom.

Az aradi Golgotára
Ráragyog a nap sugára,
Oda hull az őszi rózsa,
Hulló levél búcsucsókja;
Bánat sír a száraz ágon,
Ott alussza csendes álmát
Az aradi tizenhárom.

Őszi napnak csendes fénye,
Tűzz reá a fényes égre,
Bús szivünknek enyhe fényed
Adjon nyugvást, békességet;
Sugáridon szellem járjon
S keressen fel küzdelminkben
Az aradi tizenhárom.