Koncertet adott iskolánkban Pintér Péter jazz-zongoraművész

Április 1-jén délelőtt a Köszönjük Magyarország! program keretében Pintér Péter jazz-zongoraművész tanár és zeneszerző adott koncertet iskolánkban. A virtuóz zenész először az alsósokat, majd a felsősöket örvendeztette meg előadásával. Az ismert jazz-standardek – köztük Scott Joplin, Duke Ellington és Joseph Kozma szerzeményei – mellett jól ismert mesék és filmek, köztük a Flinstones, az Óz, a csodák csodája, a Mézga család és az Indul a bakterház népszerű dalai is felcsendültek, de hallhattunk Louis Armstrong előadásában népszerűvé vált dallamokat, sőt az előadó által komponált művet is. A zeneszámok közötti pihenőkben pedig egy-egy kötetlen hangulatú, interaktív beszélgetés keretében a jazzal kapcsolatos ismereteiket is bővíthették diákjaink.